شنبه ٠٧ خرداد ١٤٠١
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > معارف اسلامی > احکام 
ماهنامه مبلغان
احکام انتخابات؛
اگر اصلح را نشناسیم وظیفه چیست؟ از طرفی اگر تحقیق کنیم و به شخص اصلح نرسیم می توانیم در انتخابات شرکت نکنیم؟
احکام انتخابات؛
آیا شرکت در انتخابات جمهوری اسلامی ایران شرعا واجب و عدم شرکت، حرام است؟
امر به معروف و نهی از منکر؛
برای موفقیت در هر کاری نیاز است سازوکارهای علمی و عملی آن را به درستی رعایت کرد؛ مقوله امر به معروف و نهی از منکر نیز از این امر مستثنی نبوده، از این رو می بایست مقدمات و لوازم آن را به درستی به کار بست، لوازمی همچون آگاهی از دستورات و محرمات الهی، حسن برخورد و خیر خواهی، پرهیز از افراط و تفریط، رعایت بردباری و حفظ شئونات اخلاقی و اجتماعی طرف مقابل...
بدهی و تورم؛
- اگر پول قرض داده اید همان مقدار را به انضمام کاهش ارزش آن می توانید طلب نمائید.(‌طبق نظر رهبری)
احکام سفیه؛
سفیه کسی است که با توجه به داشتن قوه‌ی ادراکی صحیح و شانیت و جایگاه اجتماعی مال و اموال خود را در راه غیر صحیح استفاده می کند و موجب از بین رفتن مال خود می شود اینگونه افراد حق معامله نداشته و معامله‌ی آنها باطل است.
احکام اموات؛
آیت الله خامنه ای: هزینه تجهیز و تکفین و نیز بدهی میت و هزینه های بیمارستان و واجبات مالی مانند حج و خمس و زکات از اصل ترکه(اموال و حقوق بر جاى مانده از میت) کسر مى شود.
تبلیغ و مبلّغین؛
هر ساله در ایام تبلیغی، اکثریتی از طلاب و روحانیون، لبیک گویان به ندای خدای متعال در آیه نفر بین مردم شهرها و روستاها حضور می یابند و زکات دانسته های خود از معارف دینی را منتشر می کنند. در این مقاله بیش از بیست استفتاء و مسئله شرعی درباره جنبه ها و موضوعات مختلف «تبلیغ و مبلّغ» جمع آوری شده است که در اختیار خوانندگان محترم قرار می گیرد.
نیت زکات فطره؛
- کسی که نماز عید فطر می خواند، بنابر احتیاط واجب باید فطریه را پیش از نماز عید بدهد یا کنار بگذارد، ولی اگر نماز عید نمی خواند، می تواند پرداخت یا کنار گذاشتن فطریه را تا ظهر تأخیر بیندازد.
احکام زکات فطره؛
- لازم نیست به فقیر بگوید که زکات است، ولی خودش باید قصد زکات نماید.
زكات فطره
- به نظرآیت الله خامنه ای لازم نيست زكات فطره از قوت غالب داده شود بلكه اگر از گندم، برنج و مانند اينها داده شود، كفايت مى‏‌كند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>