چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات 
عید نوروز از نگاه اسلام؛
تبيين ديدگاه اسلام درباره عید نوروز، موضوعى است كه عالمان دينى از گذشته بدان توجهی خاص داشته ‏اند و در کتابهای فقهی و رساله ‏های عملی فتوا به استحباب غسل نوروز، خواندن نمازی خاص که در این روز وارد شده و روزه گرفتن داده ‏اند.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه رجب -3
بس که دارد رحمت بی حد، خدا در اعتکاف* می زند عفو خدا ما را صلا در اعتکاف* معتکف شو، در حریم دوست تا خود بشنوی* نغمۀ ایمان و عطر ربنّا در اعتکاف.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه رجب -2
باز امشب نقش خورشیدی منوّر می کشند؟* یا که تصویری ز روی ماه حیدر می کشند* تا که خورشید ولایت پرتو افشان می شود* پرده بر رخ از خجالت ماه و اختر می کشند.
نکته ‏ها و مناسبت ها(6)؛ (ماه رجب المرجب) -2
پيامبر(صلی الله علیه و آله)حضرت علي(علیه السلام)را محور قرار داده اند، نه حق را. گاهي مي گوييم: هر کجا حق حضور داشته باشد، علي(علیه السلام) نیز آنجا است؛ اما گاهي بالاتر از اين را مي گوييم؛ یعنی می‏گوییم: مرکز و محور را حضرت علي(علیه السلام) قرار مي دهيم و حق را دنباله روي ایشان معرفي مي کنيم.
مولود کعبه؛
چون نجوای فاطمه بنت اسد(علیها السلام) پایان یافت؛ ناگاه کعبه که چندی، شوقمند و در آرزوی وصال علی(علیه السلام) بود؛ به اذن خداوند بر قدوم این مادر و فرزند سر تعظیم فرود آورد و از شوق دیدار کودک ماه روی فاطمه(علیها السلام) آغوش به مهر و تواضع گشود و در برابر دیدگان حیران مردمان، شکفت.
یادداشتی برای معتکفین؛
اعتکاف نقشه ای بود طراحی شده برای آشنایی یا غربت زدایی ما با خانۀ خدا، و تو پس از اعتکاف می فهمی همان قدر که به خانۀ خانوادگی خودت نیازمند بوده ای، به این کاشانۀ کردگار عالم هم نیازمند هستی؛ بلکه بیش‏تر و ما باید یک روزی با خانۀ خودمان آشنا می شدیم.
ویژه نامه میلاد حضرت امیر المؤمنین علی (ع)
خداوند ـ جلّ جلاله ـ جناب جبرئيل را به نزد محمد صلی الله علیه وآله فرستاد تا آن حضرت در حال حيات خويش براي ولايت علي علیه السلام از مردم شاهد و گواه بگيرد و پيش از وفات خود حضرتش را به نام «اميرالمؤمنين» نامگذاري نمايد.
گلشن اشعار ـ مناسبتهای ماه رجب -1
گویا دوباره کوثری در بین راه است* کم کم سحر شام دل غمدیده می شد* از نور زهراییِ این فرزند خورشید* طومار غربت در جهان برچیده می شد.
نکته ‏ها و مناسبت ها(6)؛ (ماه رجب المرجب) -2
در شرایطی که توطئه های دستگاه حکومت جور عباسی توقف نداشت، سن امام جواد(علیه السلام) کم و شبهاتی پیرامون نسب شناسی حضرت مطرح گردید. سیاست و برنامۀ امام جواد(علیه السلام) استفاده از جود و بخشش است.
نگاهی به زندگانی امام جواد(علیه السلام) پیش از امامت؛
دوران امام جواد(علیه السلام)، شروع دورۀ جدیدی در حیات سیاسی و فکری شیعه است. از جمله مهم ترین چالشهای دوران امامت آن بزرگوار و دشواری های شیعه، کم سن بودن ایشان و بروز دو دستگی هایی بین شیعیان بود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>