شنبه ٠٧ خرداد ١٤٠١
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
امام صادق (ع)؛
حضرت امام صادق (علیه السلام) از سلاله پاک رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و از شجره امام علی و فاطمه زهرا (علیهما السلام) است ، او کسی است که علوم اهل‌بیت را در اوج خفقان دوران خلافت اموی و عباسی همراه با پدر بزرگوارشان گسترش دادند و مذاهب گوناگون اسلامی به فضل و علم این دو بزرگوار معترفند.
یاری کردن خدا با یاری حجت خدا -2
از زیارت نامه شهدای کربلا، معلوم می شود که یاری دین خدا، یاری حجت زمان است؛ بلکه این همان یاری کردن تمام حجت ها است؛ چراکه حقیقت دین، واحد است. بی شک یاری دین خدا به این است که آن را به خوبی فراگیریم، خوب عمل کنیم و در راه توسعه و فراگیری آن تلاش و جهاد نماییم.
یاری کردن خدا با یاری حجت خدا -1
یكى از نشانه هاى ایمان راستین، پیكار با دشمنان حق است؛ تعبیر «یارى كردن خدا» به معنى «یارى كردن آیین او است» و هم چنین یارى كردن پیامبر(صلی الله علیه و آله)، شریعت و تعلیمات او؛ بنابراین در بعضى آیات، یارى كردن خدا و رسولش در كنار هم آمده اند، مانند: «وَ ینْصُرُونَ اللَّـهَ وَ رَسُولَهُ أُولئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ؛ و خدا و رسولش را یارى مى كنند و آن ها راستگویانند.»
تاکتیک های اقتصادی؛
پیروی از بزرگان دینی و استفاده از نکات و نظرات ارزشمند آن ها در زمینه اقتصادی بهترین راهکار برای حل و فصل این نیاز مهم بشر است. توجه خاص و ویژه امیرالمؤمنین علیه السلام در دوران کوتاه حکومتش، بر امور اقتصادی و مالی و توجه مخصوص آن حضرت بر عملکرد کارگزاران و نیز کسبه و تجار و دستورهای متعدد و قاطعی که در این زمینه صادر گردیده، جایگاه اقتصاد را در نگاه ایشان مشخص می کند.
تحریف عاشورا؛
می‌گویند امام حسین(علیه السلام) با عمر سعد مذاکره کرد و ما نیز باید با آمریکا که دشمن ماست مذاکره کنیم. در حالی‌که مذاکره امام حسین(علیه السلام) برای هدایت دشمن است نه برای تسلیم شدن و زیر بار زور رفتن و پذیرفتن شرایط آنان؛ چرا که اگر می‌خواست درخواست یزید و یزیدیان را بپذیرد، هیچ‌گاه حرکت را آغاز نمی‌کرد و در همان مدینه می‌ماند و بیعت می‌کرد.
علم غیب؛
شبهه: در نهج البلاغه خطبه 207 نقل شده در جنگ صفین حضرت علی(ع) گفته است: «نگذارید این پسرها(حسن و حسین) به جنگ بروند تا با مرگ خود پشت مرا بشکنند» آیا حضرت علی(ع) علم غیب نداشت که آن‌ها کشته می‌شوند یا نه، پس چرا او این‌قدر بی‌تابی می‌کند.
سهو النبی؛
شبهه: تناقض در اعتقادات شیعه؛ شیعه پیامبر و امامان خود را معصوم می‌داند، یعنی هیچ خطا و اشتباهی از آنان رخ نمی‌دهد، و حال آن‌که امام هشتم آنان می‌گوید: پیامبر دچار سهو و نسیان شده و حتی لعنت کرده کسی که بگوید پیامبر سهو نمی‌کند.
مسائل اقتصادی؛
پیروی از بزرگان دینی و استفاده از نکات و نظرات ارزشمند آن ها در زمینه اقتصادی بهترین راهکار برای حل و فصل این نیاز مهم بشر است. توجه خاص و ویژه امیرالمؤمنین علیه السلام در دوران کوتاه حکومتش، بر امور اقتصادی و مالی و توجه مخصوص آن حضرت بر عملکرد کارگزاران و نیز کسبه و تجار و دستورهای متعدد و قاطعی که در این زمینه صادر گردیده، جایگاه اقتصاد را در نگاه ایشان مشخص می کند. بهره مندی از این نگاه می تواند بهترین الگو برای شروع یک انقلاب اقتصادی باشد.
بعثت پیامبر خاتم (صلی‌الله‌علیه‌وآله)؛
خداوند با بعثت خاتم المرسلین، حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌وآله) بر همگان منت نهاد و امامت را ادامه هدایت نبوی قرار داد که بدون آن مزد رسالت ادا نشده و به پیامبر ظلمی رخ داده است.
توهین به پیامبر اکرم(ص)؛
شعار اسلام برابری و مساوات، مبارزه با ظلم و ستم، مبارزه با نظام سرمایه داری و ایجاد عدالت اجتماعی بین مردم جامعه است. این مبانی تن دولت‌مران اروپایی و آمریکایی را می‌لرزاند، آنان کشورهای جهان سوم را استثمار و استعمار کرده و ثروت و منابع آن‌ها را غارت کرده‌اند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>