سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
نکته ها و مناسبتها؛ یازدهم ذی القعده؛
همیشه قبل هر حرفی برایت شعر می خوانم* قبولم کن من آداب زیارت را نمی دانم* نمی دانم چرا این قدر با من مهربانی تو* نمی دانم کنارت میزبانم یا که مهمانم.
ویژه نامه میلاد امام رضا علیه السلام
امام رضا (ع) در سال ۱۴۸ ه .ق در شهر مدینه به دنیا آمدند پدر ایشان امام موسی بن جعفر (ع) امام هفتم شیعیان ونام مادر ایشان نجمه می باشد. آن حضرت در سن ۳۵ سالگی به امامت رسیدند مدت امامت این امام بزرگوار ۲۰سال بود که سه سال به عنوان ولیعهد مامون عباسی بودند.
نکته ها و مناسبتها؛ بیست و پنجم شوال المکرم:
روزی از امام صادق(علیه السلام) پرسیدند: روزگار خود را چگونه سپری می فرمایید؟ حضرت فرمودند: عمر خویش را بر چهار پایه و رکن اساسی سپری می کنم ...
تسلیم طلایی و یاران تنوری؛ «به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام)» -3
بالاترین مرتبه تسلیم وقتی است که حکم مسبوق به سابقه نبوده و از قرآن نیز قابل فهم نیست و فلسفه آن هم روشن نباشد. مصادیق زیادی داریم که در این رتبه طلایی قرار گرفته اند.
تسلیم طلایی و یاران تنوری؛ «به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام)» -2
اساس ولایت پذیری، پذیرش ولایت خداست و انسانها یا ولایت خداوند متعال - که ولایت نور است - را می پذیرند و یا ولایت دیگران را - که ولایت ظلمات و سیر در تاریکی هاست - قبول می نمایند. آنها در جزیره ای مستقل زندگی نمی کنند که تصور کنند اگر از ولایت خدا خارج شوند، مستقل خواهند بود.
تسلیم طلایی و یاران تنوری؛ «به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام)» -1
تسلیم بودن در برابر فرمان خداوند متعال، وظیفه اهل ایمان است؛ چراکه خداوند متعال فرموده است: «خدا و فرشتگانش بر پيامبر(صلی الله علیه و آله) درود مى فرستند. اى کسانى که ايمان آورده ايد! بر او درود فرستيد و سلام گوييد و کاملاً تسليم (فرمان او) باشيد.»
نکته ها و مناسبتها؛ هشتم شوال المکرم
وهابی ها ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و بر قبور امام حسن، سجاد، باقر و صادق(علیهم السلام) قرار داشت، از جای درآوردند و بردند. آنها از ترس عواقب کار خود، از تخریب حرم نبوی خودداری کردند. این روز بعدها به نام «یوم الهدم» در حافظه تاریخ ثبت شد.
حضرت علی(علیه السلام)؛
لقب «امیرالمؤمنین» از مختصات امام علی(علیه السلام) است و به هیچ کسی، حتی امامان دیگر نیز نمی شود این لقب را اطلاق نمود. بعضی از فقهای شیعه در این باب رساله مستقل نگاشته اند.
متن ادبی:
شب بود و نخلستان،علی(علیه السلام) بود و چاه و تنهایی. مدّتها بود که شبهای علی(علیه السلام) بی فاطمه(علیها السلام) حال و هوای نخلستانِ سکوت گرفته بود؛ حال و هوای سر در چاه فرو بردن و گریستن؛ حال و هوای خار در چشم و استخوان در گلو؛ حال و هوای مرور زخم سینه و پهلو.
روضه‌های رمضان المبارک -3
طبیبـا همّتـی کـن، بلکه مولا باز برخیزد* بَرَد یک بارِ دیگـر بر یتیمانش غذا امشب* دلِ خلقِ جهان گـردَد بـه گِـردِ بسترِ مولا* دلِ مـولا بُـوَد در گوشـۀ ویرانه ها امشب.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>