جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > تاریخ > تاریخ معصومین 
ماهنامه مبلغان
ويژگي‌هاى امام مجتبی(علیه السلام) -4
یکی از مهم‏ترین مسائلی که در زندگانی امام مجتبی(علیه السلام) از درخشش بالایی برخوردار است، توجه ایشان به مسئله یاد مرگ، معاد و روز جزاست.
ويژگي‌هاى امام مجتبی(علیه السلام) -3
پرداختن به این بعد از ابعاد شخصیتی حضرت مجتبی(علیه السلام) از آن جهت موضوعیت دارد که گسترش مسئله سخاوت و نهادینه کردن آن، گذشته از اینکه روح بلند مهرورزی را در جامعه رشد می‏دهد، باعث رفع مشکلات اقتصادی و مالی در جامعه نیز خواهد شد.
ويژگي‌هاى امام مجتبی(علیه السلام) -2
درس دیگری که می‏توان از مکتب امام حسن(علیه السلام) گرفت و خود را در آینه تمام نمای آن امام همام برانداز نمود، درس حلم و بردباری است که بدون تردید، يكى از مهم‏ترين ارزشهاى اخلاقى در فرهنگ الهى اسلام مى‏باشد. حلم و بردباری از نشانه‏ های شخصیت و علامت بزرگی و بزرگواری انسان است.
ويژگي‌هاى امام مجتبی(علیه السلام) -1
مرحوم «محدث قمى» در كتاب ارزشمند «انوار البهيه» نقل كرده است که امام مجتبى(علیه السلام) يكى از عابدترين، پارساترين و برترين افراد زمان خود بود، به طورى كه 25 بار پياده از مدينه به مكه براى انجام حج رفت و گاهى در اين راه با پاى برهنه قدم بر مى‏داشت.
نکته‌ها و مناسبتها؛ پانزدهم رمضان ‌المبارک
امام صادق(علیه السلام) می‌فرمایند: همانا امام حسن(علیه السلام) عابدترین، زاهدترین و برترین مردم زمان خویش بود. هرگاه حج به جا مى ‏آورد، پیاده و گاهى پابرهنه بود. همیشه هنگام یاد مرگ و قبر و قیامت گریه مى‏کرد. هرگاه یادى از گذشتن از صراط مى‏شد، گریه مى‏کرد...
امام مجتبی(علیه السلام)؛
ما بر این باوریم که تک تک امامان معصوم(علیهم السلام) در تمام رفتار، منش و خلقیات خود وارث پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و شبیه به آن حضرت بودند. در حقیقت، آن پیشوایان صادق و ستارگان آسمان امامت آینه تمام نمای نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) بودند. در این مقاله بر آنیم که شباهتهای امام حسن(علیه السلام) را به رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) بیان کنیم.
ویژه نامه میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام
امام مجتبي علیه السلام عابدترين مردم زمان خود بود. بسيار حج به صورت پياده و گاه با پاي برهنه به جاي مي آورد.
حضرت مهدی(علیه السلام) و پیامبران(علیهم السلام)؛
از آنجا که حضرت مهدی(علیه السلام) مجمع کمالات و دارنده تمام زیباییهای ممکن و «طَاوُوسُ اَهلِ الجَنَّه» است، به عنوان عِدل و شریک القرآن، بین او و قرآن شباهتهایی وجود دارد که می توان در مقاله ای به آن پرداخت و به عنوان یکی از امامان، بین او و امامان دیگر شباهتهایی وجود درد، از جمله شباهت آن حضرت به امیرمؤمنان و امام حسین(علیهما السلام). همچنین شباهتهای آن حضرت به انبیای گذشته که روایات ما نیز گاهی به بیان این شباهتها اشاره و تأکید دارند.
اسوه های حسینی(علیه السلام)، آینه الگوهای مهدوی(علیه السلام)(5)؛ «صبر و بردباری» -4
از مهم ترین عوامل تقویت صبر، تقویت ایمان به خداست. کسی که به خداوند ایمان دارد، همیشه خود را در محضر او می بیند. از این رو، تحمل سختی ها برایش آسان شده، می تواند صبوری پیشه کند.
اسوه های حسینی(علیه السلام)، آینه الگوهای مهدوی(علیه السلام)(5)؛ «صبر و بردباری» -3
خداوند متعال در دو آیه به همراهی خود با صابران تصریح کرده، می فرماید: ««اى كسانى كه ايمان آورده ايد! از صبر و نماز استعانت جوييد كه خدا با صابران است.»

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>