سه شنبه ٢٥ تير ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
نکته ها و مناسبتها؛ یازدهم ذی القعده؛
همیشه قبل هر حرفی برایت شعر می خوانم* قبولم کن من آداب زیارت را نمی دانم* نمی دانم چرا این قدر با من مهربانی تو* نمی دانم کنارت میزبانم یا که مهمانم.
محمدمهدی ماندگار
مناسبت ها: اول ذیقعده؛ ولادت حضرت معصومه علیها السلام حضرت معصومه علیها السلام كریمه اهل بیت علیهم السلام
نکته ها و مناسبتها؛ اول ذی القعده ولادت حضرت معصومه(س) (روز ملی دختران) -5
شکی نیست که امام معصوم از سر ذوق زدگی یا تعارف جمله ای بر زبان نمی آورد، پس به یقین چنین جمله ای (فِدَاهَا اَبُوهَا) گویای مقام و منزلت علمی بسیار خاص و ویژه حضرت معصومه(علیها السلام) و اهمیت تعلیم و تعلم در مکتب اسلام است.
نکته ها و مناسبتها؛ اول ذی القعده ولادت حضرت معصومه(س) (روز ملی دختران) -4
حق تحصیل، از حقوق طبیعی و فطری تمام انسانهاست و هیچ ارتباطی به مرد یا زن بودن آنها ندارد. اسلام نیز برای حق تحصیل زن و مرد ارزش بسیار ویژه ای قائل شده است.البته این تأکید بدین معنا نیست که نوع تحصیل و اهداف آن نیز در همه موارد باید برای زن و مرد یکسان باشد.
نکته ها و مناسبتها؛ اول ذی القعده ولادت حضرت معصومه(س) (روز ملی دختران) -3
در دنیای مدرنی که زن بیشتر به یک کالای لوکس و پر زرق و برق تبدیل شده است، گونه‎ای دیگر از جاهلیت شکل گرفت که در آن، زن به‎گونه‎ای دیگر زنده به گور می‎شود.
نکته ها و مناسبتها؛ اول ذی القعده ولادت حضرت معصومه(س) (روز ملی دختران) -2
با سیری در منابع روایی، می توان فهمید که دختر در اندیشه اسلامی چه جایگاه والایی دارد. بدین منظور کافی است سیره و سخن حضرت رسول(صلی الله علیه و آله) و شیوه رفتاری ایشان را با دختر خویش مرور کنیم تا جایگاه ویژه دختران در معارف اسلامی را بیابیم.
نکته ها و مناسبتها؛ اول ذی القعده ولادت حضرت معصومه(س) (روز ملی دختران) -1
خداوند متعال با چنین سرزنش و سخنان عتاب آمیزی می خواهد جایگاه دختران را در نظام آفرینش تثبیت کند و زمینه های احترام و بزرگداشت آنان را فراهم آورد. در آیات 53 و 63 سوره آل عمران نیز چنان برای دختر ارزش و اهمیت قائل می شود که خود در نام گذاری وی دخالت کرده، نامش را «مریم» می گذارد.
نکته ها و مناسبتها؛ بیست و پنجم شوال المکرم:
روزی از امام صادق(علیه السلام) پرسیدند: روزگار خود را چگونه سپری می فرمایید؟ حضرت فرمودند: عمر خویش را بر چهار پایه و رکن اساسی سپری می کنم ...
نکته ها و مناسبتها؛ هشتم شوال المکرم
وهابی ها ضریح فولادی ائمه بقیع را که در اصفهان ساخته شده بود و بر قبور امام حسن، سجاد، باقر و صادق(علیهم السلام) قرار داشت، از جای درآوردند و بردند. آنها از ترس عواقب کار خود، از تخریب حرم نبوی خودداری کردند. این روز بعدها به نام «یوم الهدم» در حافظه تاریخ ثبت شد.
نکته ها و مناسبتها؛ یکم شوال المکرم
عید فطر مثل جشن پایان سال تحصیلی یا جشن فارغ التحصیلی است. پایان سال تحصیلی برای کسی که مدرسه نرفته و درس نخوانده یا اگر مدرسه رفته ولی نمره قبولی نگرفته، روز جشن و شادی نیست؛ بلکه روز حسرت و احساس محرومیت است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>