شنبه ٠٧ خرداد ١٤٠١
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
احادیث ماه شوّال المکرم -3
امام صادق(علیه السلام) فرمودند: «خَصلَتَانِ فَرِیضَتَانِ عَلَی کُلِّ ذِی اِیمَانٍ، طَلَبُ العِلمِ وَ طَلَبُ الکَسبِ، طَلَبُ العِلمِ لِصَلاحِ دِینِهِ، وَ طَلَبُ الکَسبِ لِصَلاحِ دُنیَاه؛ دو ویژگی بر هر مؤمنی لازم است: طلب دانش و کسب مال (حلال)؛ طلب دانش برای اصلاح امور دینی خود و کسب مال برای اصلاح امور دنیایی او»
یَومُ الهَدم؛
متن ادبی تبلیغی «غریبستان بقیع» با هدف استفاده در مجالس و محافل مذهبی به عنوان دکلمه توسط دانش آموزان و یا ترجیحاً فرزندان مبلغین گرامی تدوین و توصیه می شود. ازآن جهت که اساتید فن خطابه و نویسندگی بر خواندن متن ادبی تأکید فراوان دارند، متن فوق جنبه آموزشی نیز دارد.
احادیث ماه شوّال المکرم -2
پیامبر(صلی الله علیه و آله) فرمودند: کسی که امام حسن(علیه السلام) را در بقیع زیارت کند پاهایش بر صراط، روزی که همه پاها لرزان است، ثابت خواهد بود.
عید فطر؛
کم کم غروب ماه خدا دیده می‌شود، صد حیف ازین بساط که برچیده می‌شود، در این بهار رحمت و غفران و مغفرت، خوشبخت آن کسی ست که بخشیده می‌شود.
احادیث ماه شوّال المکرم -1
یکی از وظایف مبلغان دینی، بیان مضامین روایات است؛ چراکه در دوران غیبت کبری، مؤمنین به راویان احادیث ائمه اطهار(علیهم السلام) ارجاع داده شده اند و این بیانگر اهمیت توجه به روایات است.
محمدمهدی ماندگار
ماه شوال مناسبت های مختلفی دارد که از جمله مهمترین آنها؛ اول شوال عید سعید فطر، هفتم شوال غزوه احد (3 ق) و هفدهم شوال جنگ احزاب (خندق 5 ق) است.
ویژه نامه عید سعید فطر؛
اَللّهُمَّ اَهْلَ الْکِبْرِیاَّءِ وَالْعَظَمَةِ وَاَهْلَ الْجُودِ وَالْجَبَرُوتِ وَاَهْلَ الْعَفْوِ وَالرَّحْمَةِ وَاَهْلَ التَّقْوى وَالْمَغْفِرَةِ اَسْئَلُکَ بِحَقِّ هذَا الْیَومِ الَّذى جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمینَ عیداً
ماه مبارک رمضان؛
‌خداوند ماه رمضان را میدان مسابقه بندگان قرار داده است. گروهی با استفاده بهینه از این فرصت، بهترین بهره را می برند و دسته ای با فرصت سوزی از دیگران عقب می‌مانند و سرافکنده می‌شوند. این افراد باید بدانند که درهای رحمت الهی همیشه به روی بندگانِ پشیمان، باز است و نا امیدی از رحمت الهی، معنا ندارد؛ زیرا پروردگار یکتا با رحمت بی منتهای خود در همین دنیا، فرصت هایی را برای جبران قرار داده است.
احکام روزه؛
اگر بیماری تا ماه رمضان سال بعد بر طرف نشده، قضای روزه ساقط است، ولی باید برای هر روز یک مُد طعام به عنوان فدیه به فقیر بپردازید.
باطل كردن روزه؛
- آیت الله خامنه ای: اگر به سبب بى‌اطلاعى از حکم شرعى، کارى را انجام دهد که روزه را باطل مى‌‌کند بايد آن را قضا کند ولى کفّاره بر او واجب نيست.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>