جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > تحقیقات،مقالات > توشه تبلیغ 
ماهنامه مبلغان
روضه‌های رمضان المبارک -4
حتى اگر نبخشد این چشم‌تر می‌ارزد* این دور هم نشینى وقت سحر می‌ارزد* جاى گدا نشستن در خانۀ کرم نیست* هر وقت می‌نشیند در پشت در می‌ارزد.
نکته ‏ها و مناسبتها؛ نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم رمضان المبارک
امام صادق(علیه السلام) می ‏فرمایند: «تقدیر امور و سرنوشتها در شب قدر؛ یعنی شب نوزدهم است و تحكیم آن در شب بیست و یكم، و امضای آن در شب بیست و سوم.»
ویژه نامه شب قدر
مراد از قدر، تقدیر و اندازه گیرى است و شب قدر شب اندازه گیرى است و خداوند متعال در این شب حوادث یك سال را تقدیر مى كند و زندگى، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت انسانها و امورى از این قبیل را در این شب مقدر مى گرداند.
نکته‌ها و مناسبتها؛ پانزدهم رمضان ‌المبارک
امام صادق(علیه السلام) می‌فرمایند: همانا امام حسن(علیه السلام) عابدترین، زاهدترین و برترین مردم زمان خویش بود. هرگاه حج به جا مى ‏آورد، پیاده و گاهى پابرهنه بود. همیشه هنگام یاد مرگ و قبر و قیامت گریه مى‏کرد. هرگاه یادى از گذشتن از صراط مى‏شد، گریه مى‏کرد...
روضه‌های رمضان المبارک -1
در ماه مبارک رمضان، مناسبتهای مختلفی وجود دارد. از جملۀ این مناسبتها شهادت امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) و وفات بانوی بزرگ اسلام حضرت خدیجه(علیها السلام) است؛ در این نوشتار به برخی از روضه‌های مربوط به این دو مناسبت، اشاره می‌کنیم. قابل ذکر است در این مقاله مرثیه به شیوۀ علمی ارائه شده و اجزاء مختلف یک مرثیه به ترتیب ذکر گردیده است.
نکته‌ها و مناسبتها؛ دهم رمضان‌المبارک؛
دوری حضرت خدیجه(علیها السلام) برای پیامبر(صلی الله علیه و آله) تا حدی سخت بود که سال وفات ایشان را «عام الحزن» (سال اندوه) نامیدو این بیانگر عظمت آن مصیبت غمبار بود.
سحرخیزی -2
سحر از حدود یک ساعت و نیم قبل از اذان صبح شروع شده، با اذان صبح به پایان می‏رسد. یکی از مهم‏ترین عبادات در سحر، نمازشب است که بسیار فضیلت دارد؛ و بهترین فرصت آماده‌سازی برای آن در ماه مبارک رمضان است.
سحرخیزی -1
از قدیم گفته ‏اند: «سحرخیز باش تا کامروا شوی» و این مَثل گوهربار را سرمشق زندگی خود قرار داده ‏اند تا با سحرخیزی، در زندگی دنیوی و اخروی خود کامروا و پیروز باشند؛ چراکه انسان سحرخیز آرامش بیش‏تر و استرس و نگرانی کم‏تری دارد و همچنین درهای رحمت خداوند به رویش بازتر است.
تفسیر تبلیغی؛
جزء‌خوانی، سنتی نیکو و مستحب است که در ماه مبارک رمضان بین مردم رواج یافته و گاه به شکل فردی یا جمعی در مکانهای مذهبی مانند مساجد برگزار می‌شود. توجه روزانه به آیات یک جزء، زمینۀ خوبی برای آشنایی با آموزه‌های قرآنی آن بخش است.
سی فراز انتخابي از سي جزء قرآن کریم؛
ماه رمضان، ماه نزول و بهار قرآن، فرصت خوبی است تا دل خویش را به نور معارف بی‌بدیلش جلا بخشیم. در این مقاله، تفسیری کوتاه، گزینشی و با ویژگی‌های خاص، سی فراز انتخابی از سی جزء قرآن کریم را که می‌توان در مدت زمان اندکی به مخاطب عرضه کرد، ارائه می‌کنیم.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>