چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
« الَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِ‌سَالَاتِ اللَّـهِ وَيَخْشَوْنَهُ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّـهَ ۗ وَكَفَىٰ بِاللَّـهِ حَسِيبًا؛ (پیامبران) پیشین کسانی بودند که تبلیغ رسالتهای الهی می‌کردند و (تنها) از او می ترسیدند، و از هیچ کس جز خدا بیم نداشتند؛ و همین بس که خداوند حسابگر (و پاداش‌دهنده اعمال آنها) است!»
صفحه اصلی صفحه اصلی اخبار و رویدادها اخبار و رویدادها تحقیقات و مقالات تحقیقات و مقالات توشه تبلیغتوشه تبلیغ روضه ها و مدایح روضه ها و مدایح ویژه نامه ها ویژه نامه ها
دانلود نرم افزار دانلود نرم افزار سبک زندگی سبک زندگی تاریخ معصومینتاریخ معصومین روش تبليغ روش تبليغ نقشه سایت نقشه سایت ارتباط با ما ارتباط با ما
صفحه اصلی > خبر خوان 
ماهنامه مبلغان


مصاحبه با مستبصرین (4)؛

الگوپذیری از زندگی حضرت زهرا(علیها السلام)

در غربی که نظام سرمایه‌داری به دنبال الگو معرفی کردن زنان برای پیشبرد اهدافش است، افرادی پیدا می‌شوند که چشم به الگوهای مشرق زمین دارند و برایشان نیز فرقی نمی‌کند که قریب 1400 سال از زمان حیات آنان می‌گذرد!

مصاحبه با مستبصرین (4)؛ الگوپذیری از زندگی حضرت زهرا(علیها السلام)

رضا راوری (گروه با مؤمنان)

در غربی که نظام سرمایه‌داری به دنبال الگو معرفی کردن زنان برای پیشبرد اهدافش است، افرادی پیدا می‌شوند که چشم به الگوهای مشرق زمین دارند و برایشان نیز  فرقی نمی‌کند که قریب 1400 سال از زمان حیات آنان می‌گذرد!

یکی از این افراد نامش «سوزان اوبری» است؛ او در آمریکا از یک پدر و مادر کاتولیک متولد می‌شود و پس از انجام مطالعات مذهبی به دین اسلام مشرّف می‌گردد.

در این رابطه گفتگویی با ایشان تدارک دیده شده که تقدیم می‌گردد.

* خانم اوبری! ضمن عرض سلام و خسته نباشید، به عنوان اولین سؤال بفرمایید که چرا آیات پیرامون حضرت مسیح(علیه السلام) و حضرت مریم(علیها السلام) برایتان جالب بود؟

به نام خدا؛ تشکر می‌کنم از زحمات شما؛ عرض کنم که در آمریکا تبلیغات زیادی علیه مسلمانان می‌شود، آن‌ها می‌گویند مسلمانان به مسیح و مادرش توهین می‌کنند. زمانی که این آیات برایم خوانده شد، فهیدم که همهٔ آن تبلیغات، دروغ بوده و بعدها تحقیقاتم را بیش‌تر کردم تا بتوانم به خودم و دیگران پاسخ‌گو باشم.

* آیا پس از مسلمان‌شدن، اسمتان را تغییر دادید؟

بله، نام صدیقه را برای خودم انتخاب کردم!

* چرا صدیقه؟

صدیقه به معنی کسی است که حقیقت را می‌گوید؛ این یکی از القاب حضرت زهرا(علیها السلام) است من نیز به خاطر ارادتم به حضرت زهرا(علیها السلام) این نام را برای خودم انتخاب کردم؛ البته امیدوارم بتوانم این صفت را در خودم داشته باشم.

* قبل از مسلمان‌شدن اسم حضرت زهرا(علیها السلام) را شنیده بودید؟

بله شنیده بودم، عده‌ای می‌گفتند ایشان دختر پیغمبر است، عدهٔ دیگر نیز می‌گفتند همسر پیغمبر است.

* حضرت زهرا(علیها السلام) در جامعه آمریکا چه جایگاهی دارند؟

جایگاه ایشان در بین مسلمانان خیلی بالا و مورد احترام است، اما در بین غیر مسلمانان زیاد شناخته شده نیست.

* نظر شما راجع به حضرت چه بود ؟

قبل از اسلام خیلی اعتقادی نداشتم، اما الان ایشان را به عنوان یک الگو برای خودم می‌دانم!

حضرت زهرا(علیها السلام) در بچگی مادر خود را از دست می‌دهند، اما مانند یک مادر کار می‌کنند؛ تا اینکه لغب ام‌ابیها را می‌گیرند. ایشان خیلی به پدرشان کمک می‌کردند. به همسرشان نیز یاری می‌رساندند، حتی بعد از وفات رسول الله(صلی الله علیه و آله) که حق حضرت علی(علیه السلام) غصب شد، چندین بار سخنرانی کردند تا حق ایشان را پس بگیرند. حتی با تن خودشان از حضرت دفاع کردند.

ایشان خیلی پاک بودند و همیشه سعی می‌کردند در خدمت خداوند باشند و به مردم فقیر کمک کنند، همچنین ایشان با کمک حضرت علی(علیه السلام) یک کتابی نوشتندکه من خیلی دوست دارم آن کتاب را بخوانم.

* حجاب و چادر پوشیدن برایتان سحت نبود؟

یادم هست اولین بار که حجاب را استفاده کردم، بعد از رحلت حضرت امام(ره) بود. وقتی که چادر پوشیدم مردم به من نگاه می‌کردند؛ الان هم همینگونه است، ولی برایم اصلاً مهم نیست، چون احساس می‌کنم توسط تحت مراقبت قرار گرفتم و یک سپر همایتی دور خودم کشیدم و آنجا هست که احساس می‌کنم که حضرت زهرا(علیها السلام) با من است.

* کدام قسمت زندگی بی بی برای شما ماندگار شده است ؟

چیزی که توی ذهنم خیلی تکرار می‌کنم داستان ازدواج ایشان  با حضرت علی(علیه السلام) است . امیرالمؤمنین تلاش می‌کردند تا لباس عروسی برای حضرت زهرا(علیها السلام) بخرند. وقتی که زنان داشتند حضرت زهرا(علیها السلام) را به خانه حضرت علی(علیه السلام) بدرقه می‌کردند، یک خانم فقیر به ایشان مراجعه کرد. شاید به ایشان گفته بود که می‌بینم خوشحالی و من را فراموش کردی! اما هر چه هست، حضرت پیراهن شب عروسی خود را در می‌آورند و به آن زن هدیه می‌کنند. من هر وقت به این داستان فکر می‌کنم گریه‌ام می‌گیرد.

* ظاهراً شما خیلی حضرت زهرا(علیها السلام) را دوست دارید؟

بله من خیلی ایشان را دوست دارم، اما مهم‌تر این است که ایشان نیز من را دوست داشته باشند؛ البته من به همهٔ چهارده معصوم این حس را دارم و به همین خاطر هست که توانستم کشور غریب را تحمل کنم.

* در حال حاضر مشغول به چه کاری هستید ؟

زبان انگلیسی به روش اسلامی تدریس می‌کنم. من تلاش می‌کنم با در نظر گرفتن ارزشهای اسلامی، درسم را با صلوات آغاز کنم و با صلوات نیز به پایان برسانم. در خلال درس هم از ارزشهای اسلامی می‌گویم: به نظرم این یک خلأ در جهان اسلام است که به جای آموزش زبان با توجه به ارزشهای اسلامی، می‌آییم اندیشه‌های غربی را مدنظر می‌گیریم و آموزش می‌دهیم.

* تشکر می‌کنم از شما بابت وقتی که به بنده دادید.

 


پی‌نوشت:

منبع : ماهنامه اطلاع رسانی، پژوهشی، آموزشی مبلغان شماره 212.

تاریخ ارسال مطلب : شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦ / شماره خبر : ٣٩٨٥٨٣ / تعداد بازدید : 576/ محبوب کن - فیس نما / داغ کن - کلوب دات کام

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج